Societas Scientiarum Catholicae Universitatis Lublinensis Ioannis Pauli II

Panel logowania

TN KUL » Książki » Historia » Dzieje dominikanów w Polsce XIII - XVIII wiek. Historiografia i warsztat badawczy historyka

Dzieje dominikanów w Polsce XIII - XVIII wiek. Historiografia i warsztat badawczy historyka

Autor: H. Gapski, J. Kłoczowski, J. A. Sapież OP (red.)
ISBN: 83-7306-323-4
Seria wydawnicza: Prace Instytutu Geografii i Historii Kościoła
Rok wydania: 2006
Format: B5
Ilość stron: 192

Refleksja nad przeszłością dominikanów w Polsce stanowi ważną część dorobku nauki historycznej w Polsce. Taki stan rzeczy w znacznym stopniu zawdzięczamy badaniom, które ponad pół wieku temu zapoczątkował prof. Jerzy Kłoczowski książką o Dominikanach polskich na Śląsku w XIII-XVI wieku (1956). Niniejsza publikacja to z jednej strony próba bilansu bogatego nurtu badań nad historią tego zakonu w Polsce bez mała za cały XX wiek, z drugiej — poszczególni autorzy wskazują dalsze potrzeby badawcze i ich kierunek. Książka stanowi kolejny, czwarty tom serii studia z dziejów dominikanów w Polsce. Jest poświęcona ocenie dotychczasowej historiografii, problemom warsztatu badawczego historyków Zakonu Kaznodziejskiego, a także zarysowaniu planów naukowych na najbliższą przyszłość.

Cena: 25.00 zł
wstecz

Produkty powiązane

Twój koszyk
ILOŚĆ PRODUKTÓW: 0 szt.
ŁĄCZNY KOSZT: 0.00
Wyszukaj
Podaj kryteria wyszukiwania:
Przedział cenowy
od: do:
Rok wydania
od: do:
Produkty
Newsletter
Pieczęć TN KUL
Crossref logo
© TN KUL - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij