Societas Scientiarum Catholicae Universitatis Lublinensis Ioannis Pauli II

Panel logowania

TN KUL » Książki » Końcówka nakładu » Historia » Działalność propagandowo-informacyjna władz powstańczych (1794, 1830-1831, 1863-1864)

  Działalność propagandowo-informacyjna władz powstańczych (1794, 1830-1831, 1863-1864)

  Autor: Marek Jaeger
  ISBN: 83-7306-099-5
  Seria wydawnicza: Źródła i Monografie
  Rok wydania: 202
  Format: B5
  Ilość stron: 308

  „Czuję się w obowiązku podkreślić ogrom zgromadzonego przez Autora materiału źródłowego i jego dociekliwość badawczą. Na uwagę zasługuje swoboda, z jaką operuje on tym materiałem przy konstruowaniu narracji książki. Zarys chronologiczny pracy obejmuje wszystkie trzy wielkie powstania narodowe, dlatego problematyka została ograniczona do propagandy prowadzonej przez organy centralne i terenowe władz powstańczych. Interesujące zagadnienie stanowi kontrpropaganda rosyjska i polska, tj. akcja represyjno-informacyjna prowadzona przeciwko polskiej walce niepodległościowej, problemy dotychczas pomijane przez historyków. Na szczególne podkreślenie zasługują partie książki, poświęcone akcji informacyjno-propagandowej duchowieństwa katolickiego. Współpracując z powstańczymi władzami terenowymi, duchowni z ambon informowali społeczeństwo, dodając własny komentarz, o zarządzeniach rządu i postępach w działaniach wojennych. Miarą wkładu duchowieństwa w działania wyzwoleńcze jest zasięg represji wobec księży i zakonników”.

  Z recenzji prof. dra hab. Jana Ziółka

  Cena: 20.00 zł
  wstecz

  Produkty powiązane

  Twój koszyk
  ILOŚĆ PRODUKTÓW: 0 szt.
  ŁĄCZNY KOSZT: 0.00
  Newsletter
  Wyszukaj
  Podaj kryteria wyszukiwania:
  Przedział cenowy
  od: do:
  Rok wydania
  od: do:
  Pieczęć TN KUL
  Crossref logo
  © TN KUL - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline.
  Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
  zamknij