Societas Scientiarum Catholicae Universitatis Lublinensis Ioannis Pauli II

Panel logowania

TN KUL » Książki » Pedagogika » Dydaktyka literatury i języka polskiego. Stan badań i perspektywy badawcze

Dydaktyka literatury i języka polskiego. Stan badań i perspektywy badawcze

Autor: S.J. Żurek. A. Adamczuk-Stęplewska (red.)
ISBN: 978-83-7306-586-4
Seria wydawnicza: Studia z polonistycznej teorii kształcenia
Rok wydania: 2012
Format: B5
Ilość stron: 266

Główne pytanie postawione przez redaktorów tomu: Dydaktyka literatury i języka polskiego. Stan badań i perspektywy badawcze brzmi: „jaka dydaktyka polonistyczna?”. Jest to kwestia ważna i znacząca, szczególnie w dobie szybko zachodzących zmian cywilizacyjnych i kulturowych, rozpoczynająca kolejny dyskurs polonistyczny. Przygotowany przez Sławomira Jacka Żurka i Annę Adamczuk-Stęplewską tom ma swoje szczególne znaczenie, tym bardziej, że w większości wypadków skupione są w książce głosy młodych i bardzo młodych (doktorantów) badaczy z kilku ośrodków uniwersyteckich.

Prof. dr hab. Małgorzata Karwatowska

Tom Dydaktyka literatury i języka polskiego. Stan badań i perspektywy badawcze pod redakcją Sławomira Jacka Żurka i Anny Adamczuk-Stęplewskiej to swoisty ewenement na mapie wydawniczej w zakresie edukacji polonistycznej traktowanej jako dyscyplina badawcza. Wszystkie wypowiedzi są tu niezwykle znaczące, dotyczą bowiem fundamentalnej kwestii, jaką jest metodologia. Łączy je ogromna dbałość o narzędzia metodologiczne często niezwykle skomplikowane, którymi ma posługiwać się współczesna polonistyczna teoria kształcenia.

Prof. dr hab. Roman Doktór

Cena: 30.00 PLN 21.00 zł
wstecz

Produkty powiązane

Studium teoretyczno-empiryczne

cena: 39.00zł 27.00
Twój koszyk
ILOŚĆ PRODUKTÓW: 0 szt.
ŁĄCZNY KOSZT: 0.00
Wyszukaj
Podaj kryteria wyszukiwania:
Przedział cenowy
od: do:
Rok wydania
od: do:
Produkty
Pieczęć TN KUL
Crossref logo
© TN KUL - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij