Societas Scientiarum Catholicae Universitatis Lublinensis Ioannis Pauli II

Panel logowania

TN KUL » Książki » Socjologia » Dostrzegać bezdomność. Bezdomność w perspektywie pomocy społecznej

Dostrzegać bezdomność. Bezdomność w perspektywie pomocy społecznej

Autor: Agnieszka Zaborowska
ISBN: 978-83-7306-720-2
Seria wydawnicza: Prace Wydziału Nauk Społecznych
Rok wydania: 2016
Format: B5
Ilość stron: 168

Potrzeba naukowego spojrzenia na bezdomność w perspektywie pomocy społecz­nej w Polsce jest tym bardziej uzasadniona, iż dyskusja publiczna jest nie­wystarczająca w kręgach polityków, w środkach społecznego przekazu, w duszpaster­stwie, w działaniach podejmowanych przez trzeci sektor czy w końcu w środowisku osób pracujących w obszarze pracy socjalnej. Publikacja adresowana jest do wszyst­kich wymienionych podmiotów. Zarówno osoby fizyczne, grupy społeczne, jak i in­stytucje mogą okazać wsparcie społeczne osobom, które doświadczyły bądź doświad­czają bezdomności, a tym samym przyczynić się do odwrócenia panującego w spo­łecznościach trendu — stygmatyzacji społecznej. Jest to niewątpliwa wartość studium, na którą wskazuje już sam tytuł.

Z recenzji ks. dra hak Jarosława Jęczenia

 

Praca stanowi rodzaj kompendium wiedzy o bezdomności jako problemie nauko­wym, którego teoretyczne ustalenia i praktyczne dyrektywy znajdują uzasadnione za­stosowanie w oddziaływaniach terapeutycznych i rehabilitacyjnych. Czytelnik znajdzie w niej bogatą charakterystykę bezdomności w przestrzeni rozwijającej się od XIX wie­ku polityki społecznej.

Z recenzji dra hak Tadeusza Sakowicza, prof. UJK

Cena: 28.00 zł
wstecz

Produkty powiązane

Twój koszyk
ILOŚĆ PRODUKTÓW: 0 szt.
ŁĄCZNY KOSZT: 0.00
Wyszukaj
Podaj kryteria wyszukiwania:
Przedział cenowy
od: do:
Rok wydania
od: do:
Produkty
Newsletter
Pieczęć TN KUL
Crossref logo
© TN KUL - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij