Societas Scientiarum Catholicae Universitatis Lublinensis Ioannis Pauli II

Panel logowania

TN KUL » Książki » Teologia » Dignity in Suffering. Closeness in Dying. Love in Mourning. Interdisciplinary Study

Dignity in Suffering. Closeness in Dying. Love in Mourning. Interdisciplinary Study

Redakcja: Cristopher Ciccarino, Mirosław Kalinowski, Krzystof Konstanty Masłowski, Leon Szot, Antoni Świerczek, Dianne Traflet

ISBN: 978-83-7306-798-1
Seria wydawnicza: Prace Wydziału Teologii
Rok wydania: 2020
Format: B5
Ilość stron: 272

Jak głosi tytuł, książka jest interdyscyplinarnym studium ważnych dla każdego problemów godności w cierpieniu, bliskości w umieraniu i miłości w żałobie. Autorzy z kilku ośrodków naukowych podejmują zagadnienia z kręgu tak zwanych spraw granicznych, przybliżając ich ujęcie z punktu widzenia kilku dyscyplin teologicznych (od biblistyki i patrologii, poprzez teologię moralną i pastoralną oraz katechetykę, do homiletyki) i społecznych. Wybrana z rozmysłem anglojęzyczność publikacji ma służyć poszerzaniu kręgu odbiorców prezentowanych treści, uniwersalnych kwestii dotykających wcześniej czy później każdego człowieka. Solidnym fundamentem większości zawartych w książce rozpraw jest przesłanie papieskich (Jana Pawła II i Franciszka) dokumentów traktujących o cierpieniu, chorobie i umieraniu w nadziei zmartwychwstania.

Cena: 50.00 zł
wstecz
Twój koszyk
ILOŚĆ PRODUKTÓW: 0 szt.
ŁĄCZNY KOSZT: 0.00
Wyszukaj
Podaj kryteria wyszukiwania:
Przedział cenowy
od: do:
Rok wydania
od: do:
Produkty
Newsletter
Pieczęć TN KUL
Crossref logo
© TN KUL - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij