Societas Scientiarum Catholicae Universitatis Lublinensis Ioannis Pauli II

Panel logowania

TN KUL » Książki » Religioznawstwo » Dialog chrześcijaństwa z wartościami religijnymi bantuskiego ludu Jansi w Demokratycznej Republice Konga

Dialog chrześcijaństwa z wartościami religijnymi bantuskiego ludu Jansi w Demokratycznej Republice Konga

 

Studia Religiologiczne t. 9

Autor: Kazimierz Szymczycha SVD
ISBN: 978-83-7306-415-7
Seria wydawnicza: Studia religiologiczne
Rok wydania: 2008
Format: B5
Ilość stron: 327

Książka analizuje, wyjaśnia i interpretuje jansowskie wartości religijne na płaszczyźnie religioznawczej i podaje próbę oceny teologicznej tych wartości w świetle Ewangelii i nauczania Kościoła. Omówiono następujące wartości: małżeństwo i rodzina. Istota Najwyższa, duchy przodków i życie pozagrobowe, moralność, kult wyrażający się w rytuałach przejścia oraz w rytuałach dorocznych i kryzysowych. Ostatni paragraf każdego rozdziału prezentuje zbieżności i rozbieżności tradycyjnych oraz chrześcijańskich wartości. Analiza ta stanowi podstawę pewnych propozycji duszpasterskich i liturgicznych, z których może skorzystać współczesny misjonarz Afryki. Systematyczne opracowanie jansowskiej religijności kładzie podwaliny pod dialog międzyreligijny oraz daje przykłady inkulturacji Ewangelii w rodzimy kontekst kulturowo-religijny. Dialog międzyreligijny i inkulturacja są wyzwaniem dla afrykańskich Kościołów lokalnych oraz istotnym czynnikiem owocnego przepowiadania Dobrej Nowiny i jej zakorzenienia w życiu ludów afrykańskich.

Cena: 38.00 zł
O Autorze
wstecz
Twój koszyk
ILOŚĆ PRODUKTÓW: 0 szt.
ŁĄCZNY KOSZT: 0.00
Produkty
Newsletter
Wyszukaj
Podaj kryteria wyszukiwania:
Przedział cenowy
od: do:
Rok wydania
od: do:
Pieczęć TN KUL
Crossref logo
© TN KUL - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij