Societas Scientiarum Catholicae Universitatis Lublinensis Ioannis Pauli II

Panel logowania

TN KUL » Książki » Psychologia » Dezorientacja ewaluatywna a zachowanie celowe jednostki w sytuacji przemian makrosystemowych

Dezorientacja ewaluatywna a zachowanie celowe jednostki w sytuacji przemian makrosystemowych

Autor: Jacek Sobek
ISBN: 978-83-7306-600-7
Seria wydawnicza: Prace Wydziału Nauk Społecznych
Rok wydania: 2012
Format: A5
Ilość stron: 172

Celem książki jest poszukiwanie psychologicznych następstw transformacji systemowej, które dotyczą takich zjawisk, jak: poczucie dezorientacji ewaluatywnej w sytuacji gwałtownych przemian społecznych, formalna charakterystyka zachowań celowych uczestników owych przemian, interakcje systemu aksjologicznego jednostki z trudnością w rozumieniu dokonujących się przemian oraz z jego aktywnością celową. Kierunek poszukiwań zmierza do odpowiedzi na następujące pytania: czy i dlaczego transformacja systemowa u jednych rodzi poczucie dezorientacji, a u innych nie; jakie znaczenie ma tutaj poznawcze funkcjonowanie jednostki, a jakie struktura systemu wartości; w jaki sposób doświadczanie dezorientacji wpływa na działania celowe jednostki; jakie wartości (standardy ewaluatywne) „chronią" jednostkę przed poczuciem dezorientacji; jaki jest wpływ systemu wartości na obraz działań celowych jednostki w sytuacji, gdy doświadcza ona trudności w rozumieniu zmieniającej się rzeczywistości społecznej, politycznej i gospodarczej.

Cena: 21.00 PLN 14.00 zł
wstecz
Twój koszyk
ILOŚĆ PRODUKTÓW: 0 szt.
ŁĄCZNY KOSZT: 0.00
Wyszukaj
Podaj kryteria wyszukiwania:
Przedział cenowy
od: do:
Rok wydania
od: do:
Produkty
Pieczęć TN KUL
Crossref logo
© TN KUL - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij