Societas Scientiarum Catholicae Universitatis Lublinensis Ioannis Pauli II

Panel logowania

TN KUL » Książki » Religioznawstwo » Bracia Muzułmanie w Jordanii. Doktryna i organizacja bractwa na przełomie XX i XXI wieku

Bracia Muzułmanie w Jordanii. Doktryna i organizacja bractwa na przełomie XX i XXI wieku

Autor: Adam Wąs SVD
ISBN: 83-7306-314-5
Seria wydawnicza: Studia religiologiczne
Rok wydania: 2006
Format: B5
Ilość stron: 344

Bracia Muzułmanie stali się integralną częścią jordańskiego społeczeństwa. Ich obecność i nawoływanie do odnowy islamu dotyczy coraz liczniejszych kręgów społecznych. Książka prezentuje doktrynę i organizację bractwa, ze szczególnym uwzględnieniem struktury Braci Muzułmanów i form ich działalności. Odrębne kwestie stanowią mechanizmy oddziaływania religii muzułmańskiej na jordańskie społeczeństwo i politykę oraz współpraca Braci Muzułmanów z organizacjami islamskimi w Jordanii i kontakty z grupami bractwa poza granicami kraju. Poznanie i zrozumienie mechanizmów funkcjonowania umiarkowanej organizacji islamskiej przyczyni się do wyeliminowania stereotypów utrudniających kontakty chrześcijan z muzułmanami.

Cena: 29.00 zł
wstecz
Twój koszyk
ILOŚĆ PRODUKTÓW: 0 szt.
ŁĄCZNY KOSZT: 0.00
Produkty
Newsletter
Wyszukaj
Podaj kryteria wyszukiwania:
Przedział cenowy
od: do:
Rok wydania
od: do:
Pieczęć TN KUL
Crossref logo
© TN KUL - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij