Societas Scientiarum Catholicae Universitatis Lublinensis Ioannis Pauli II

Panel logowania

TN KUL » Książki » Historia » Belgia we wspomnieniach pracowników KUL po drugiej wojnie światowej

Belgia we wspomnieniach pracowników KUL po drugiej wojnie światowej

Autor: ks. E. Walewander (red.)
ISBN: 978-83-7306-514-7
Seria wydawnicza: Źródła i monografie
Rok wydania: 2011
Format: A5
Ilość stron: 240

Publikowane tu relacje mają dużą wartość poznawczą. Dotyczą one głównie środowiska naukowego w Belgii, ale wychodzą także poza nią. Dowodzą, że stypendyści z KUL-u wykorzystywali swoje wyjazdy na Zachód nie tylko po to, by poznać uczelnie belgijskie, ale i zwiedzić inne kraje Europy Zachodniej. Pośrednio i wprost ukazują, jaką rolę odegrały znajomości i przyjaźnie nawiązane w czasie pobytu za granicą w ich rozwoju i karierze naukowej. Teksty świadczą też o tym, że pobyty polskich stypendystów przyczyniały się do poznania Polski i problemów nauki polskiej przez zachodnie środowiska naukowe i że wzajemne poznanie przynosiło obustronne korzyści.
Z recenzji wydawniczej prof. dra hab. Romana Dzwonkowskiego SAC Wydział Nauk Społecznych KUL Teksty zamieszczone w niniejszej książce są świadectwem więzi łączącej ludzi nauki mimo „żelaznej kurtyny" i tego wszystkiego, co w życiu narodów i państw było jej następstwem przez całe dziesięciolecia. Relacje obejmują blisko pół wieku kontaktów naukowych KUL i obydwu uniwersytetów katolickich w Belgii, co stanowi także o ich dokumentalnej wartości.

Z recenzji wydawniczej prof. dra hab. Mieczysława Wieliczki Instytut Historii UMCS

Cena: 20.00 zł
wstecz

Produkty powiązane

Twój koszyk
ILOŚĆ PRODUKTÓW: 0 szt.
ŁĄCZNY KOSZT: 0.00
Wyszukaj
Podaj kryteria wyszukiwania:
Przedział cenowy
od: do:
Rok wydania
od: do:
Produkty
Newsletter
Pieczęć TN KUL
Crossref logo
© TN KUL - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij