Societas Scientiarum Catholicae Universitatis Lublinensis Ioannis Pauli II

Panel logowania

TN KUL » Książki » Końcówka nakładu » Historia » Archidiecezja Lwowska Obrządku Łacińskiego w granich Polski 1944-1992

  Archidiecezja Lwowska Obrządku Łacińskiego w granich Polski 1944-1992

  UWAGA: Ostatni egzemplarz!

  Autor: Bp Mariusz Leszczyński
  ISBN: 978-83-7306-526-0
  Seria wydawnicza: Źródła i Monografie
  Rok wydania: 2011
  Format: B5
  Ilość stron: 456

  Znakomita monografia bp. Mariusza Leszczyńskiego dotyczy „archidiecezji w Lubaczowie", terytorium wyodrębnionego z przedwojennej archidiecezji lwow­skiej. Dzieje tej w okresie Polski Ludowej najmniejszej terytorialnie (ok. 1810 km2) jednostki kościelnej zakończyły się 25 marca 1992 r., kiedy papież Jan Paweł II włączył ją do nowo utworzonej diecezji zamojsko-lubaczowskiej. [...] Autor objął kwerendą 32 zbiory materiałów archiwalnych. Ukazał dorobek i zasługi rządców zachodniej części archidiecezji lwowskiej oraz kilku pokoleń duchowieństwa i wiernych, którzy pielęgnowali wiarę katolicką i tradycje lwowskie, płacąc za to wysoką cenę.

  Z recenzji ks. prof. dr. hab. Józefa Mandziuka

  Całościowego opracowania dziejów tzw. archidiecezji w Lubaczowie podjął się bp dr Mariusz Leszczyński, predysponowany do tego z racji pochodzenia z ziemi lubaczowskiej i dawnej pracy w archiwum w Lubaczowie. Rozprawa została oparta na solidnej bazie źródłowej, wyposażona w 46 tabel, 7 map i 170 fotografii, w tym wiele unikatowych. [...] Ważną cechą pracy jest widzenie rozważanych zagadnień na szerokim tle ówczesnej rzeczywistości i powiązań z przeszłością.

  Z recenzji ks. prof. dr. hab. Marka T. Zahajkiewicza

  Cena: 44.00 zł
  wstecz

  Produkty powiązane

  Twój koszyk
  ILOŚĆ PRODUKTÓW: 0 szt.
  ŁĄCZNY KOSZT: 0.00
  Newsletter
  Wyszukaj
  Podaj kryteria wyszukiwania:
  Przedział cenowy
  od: do:
  Rok wydania
  od: do:
  Pieczęć TN KUL
  Crossref logo
  © TN KUL - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline.
  Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
  zamknij