Societas Scientiarum Catholicae Universitatis Lublinensis Ioannis Pauli II

Panel logowania

TN KUL » Książki » Końcówka nakładu » Historia » Aprobata i spór. Zakon krzyżacki jako instytucja kościelna w dziełach Jana Długosza

  Aprobata i spór. Zakon krzyżacki jako instytucja kościelna w dziełach Jana Długosza

  Autor: Wojciech Polak
  ISBN: 83-87703-75-3
  Seria wydawnicza: Źródła i Monografie
  Rok wydania: 1999
  Format: B5
  Ilość stron: 296

  Książka ta, wykorzystując jako źródło dzieła Jana Długosza, zwłaszcza jego Annales seu Cronicae Regni Poloniae, przedstawia poglądy kronikarza i kręgów, dla których był reprezentatywny, na kwestię roli i miejsca zakonu krzyżackiego, a pośrednio i Polski, w ówczesnym świecie chrześcijańskim. Długosz traktował korporację krzyżacką jako zakon rycerski, akceptując cel jego założenia i sprowadzenia do Polski - zbrojną walkę z poganami, a relacje polsko - krzyżackie ujmował w kategoriach stosunku fundatora do ufundowanej przezeń instytucji kościelnej. Aprobata ideowych podstaw, a nawet sposobów krucjatowej działalności Krzyżaków łączy się u Długosza z krytyką prezentowanego przez zakon modelu stosunków z państwem polskim i jego władcami.

  Cena: 16.00 zł
  wstecz

  Produkty powiązane

  Twój koszyk
  ILOŚĆ PRODUKTÓW: 0 szt.
  ŁĄCZNY KOSZT: 0.00
  Produkty
  Newsletter
  Wyszukaj
  Podaj kryteria wyszukiwania:
  Przedział cenowy
  od: do:
  Rok wydania
  od: do:
  Pieczęć TN KUL
  Crossref logo
  © TN KUL - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline.
  Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
  zamknij