Societas Scientiarum Catholicae Universitatis Lublinensis Ioannis Pauli II

Panel logowania

TN KUL » Książki » Varia » 100 lat socjologii w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II

100 lat socjologii w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II

Idee - teorie - badania

Autor: Wioletta Szymczak (red.)
ISBN: 978-83-7306-824-7
Seria wydawnicza: Źródła i monografie
Rok wydania: 2018
Format: B5
Ilość stron: 400

Instytut Socjologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II należy do najstarszych ośrodków socjologicznych w Polsce. Szczególnym rysem i znakiem tożsamości uprawianej w nim od stu lat socjologii jest jej usytuowanie w otoczeniu dyscyplin filozoficznych i normatywnych, katolickiej nauki społecznej z etyką społeczno-gospodarczą i filozofii społecznej, z zachowaniem autonomii poszczególnych nauk.
Książka prezentuje dorobek i obszary badawcze naukowców związanych z lubelskim ośrodkiem socjologicznym przez pryzmat klasycznych i nowych dyscyplin, które eksplorują. Ten szeroki wachlarz analiz tworzą mikro- i makrosocjologia, socjologia rodziny, socjologia kultury, socjologia religii, socjologia moralności, socjologia grup etnicznych, socjologia prawa, socjologia wiedzy, a także wyodrębniające się w toku rozwoju teorii i badań społecznych i w odpowiedzi na rozpoznawane zjawiska i przemiany społeczne - socjologia mediów, socjologia partycypacji społecznej i nowych ruchów społecznych, socjologia gospodarki, socjologia Internetu, socjologia ciała, sportu i turystyki.
W publikacji w sposób przekrojowy i syntetyczny przedstawiono rozwój i procesy instytucjonalizacji poszczególnych dyscyplin, osiągnięcia naukowe, a także nowe pola zainteresowań w ramach każdej z nich. W wielu prezentowanych w tomie tekstach czytelnik znajdzie odniesienia do dorobku uznanych myślicieli, którzy współtworzyli socjologię w KUL i uczestniczyli w debacie na temat jej tożsamości i naukowej autonomii. Ich idee, teorie i badania są ciągle źródłem inspiracji dla współczesnej myśli socjologicznej i odzwierciedlają jednocześnie puls socjologii uprawianej w KUL w socjologii jako nauce.

 

Cena: 41.00 zł
wstecz
Twój koszyk
ILOŚĆ PRODUKTÓW: 0 szt.
ŁĄCZNY KOSZT: 0.00
Produkty
Newsletter
Wyszukaj
Podaj kryteria wyszukiwania:
Przedział cenowy
od: do:
Rok wydania
od: do:
Pieczęć TN KUL
Crossref logo
© TN KUL - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij