Societas Scientiarum Catholicae Universitatis Lublinensis Ioannis Pauli II

Panel logowania

TN KUL » Aktualności » Prof. dr hab. Andrzej Półtawski laureatem nagrody im. Księdza Idziego Radziszewskiego za rok 2015

Prof. dr hab. Andrzej Półtawski laureatem nagrody im. Księdza Idziego Radziszewskiego za rok 2015

Zarząd Towarzystwa Naukowego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II na posiedzeniu w dniu 3 lutego 2015 roku przyznał Nagrodę im. Księdza Idziego Radziszewskiego za rok 2015 Panu Prof. dr. hab. Andrzejowi Półtawskiemu.

Nagroda przyznawana jest każdego roku za całokształt dorobku naukowego w duchu humanizmu chrześcijańskiego. Uroczystość wręczenia Nagrody odbędzie się na dorocznym Publicznym Zebraniu Towarzystwa Naukowego KUL.

Profesor Andrzej Półtawski urodził się w roku 1923. Jako członek Armii Krajowej brał czynny udział w Powstaniu Warszawskim w 1944 roku. Ukończył studia filozoficzne pod kierunkiem Profesora Romana Ingardena, przez wiele lat pracował jako nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Jagiellońskim, a po usunięciu z tej uczelni - na Akademii Teologii Katolickiej. Jest wybitnym uczonym, należy do czołowych światowych specjalistów w zakresie fenomenologii oraz antropologii chrześcijańskiej. Przez całe życie cechuje się wzorową postawą moralną oraz kryształową wiernością Kościołowi i Ojczyźnie. Należał do najbliższych przyjaciół św. Jana Pawła II.

Wręczenie Nagrody odbędzie się na Publicznym Zebraniu Towarzystwa Naukowego KUL dnia 27 kwietnia 2016 r. o godz. 16.00 w auli C-1031 w gmachu Collegium Ioannis Pauli II Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.


Powrót
Produkty
Pieczęć TN KUL
Crossref logo
© TN KUL - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij