Societas Scientiarum Catholicae Universitatis Lublinensis Ioannis Pauli II

Panel logowania

TN KUL » Aktualności » Prof. Bogdan Chazan laureatem nagrody im. Księdza Idziego Radziszewskiego za rok 2014

Prof. Bogdan Chazan laureatem nagrody im. Księdza Idziego Radziszewskiego za rok 2014

Zarząd Towarzystwa Naukowego KUL przyznał Nagrodę im. Księdza Idziego Radziszewskiego za rok 2014 Panu Profesorowi Bogdanowi Chazanowi. Nagrodę tę otrzymuje za wybitne osiągnięcia naukowe w duchu humanizmu chrześcijańskiego.

Prof. dr hab. Bogdan Chazan to uczony i lekarz ginekolog-położnik, którego działalność ukierunkowana jest na ochronę życia ludzkiego w okresie perinatalnym i na prorodzinną edukację społeczeństwa.

Jest autorem monografii Biologiczne następstwa ekspozycji na pola elektromagnetyczne w zakresie reprodukcji i rozwoju: (badania doświadczalne i epidemiologiczne), redaktorem lub współredaktorem wielu książek z dziedziny ginekologii i położnictwa, artykułów, materiałów dla pracowników służby zdrowia, materiałów popularnonaukowych. W 2002 r. ukazała się pod redakcją D. Kornas-Bieli wydana przez Towarzystwo Naukowe KUL monografia „Oblicza Ojcostwa”, w której jest autorem rozdziału pt. „Dylematy ojcostwa”.

Relacja w Panoramie Lubelskiej:

Wręczenie Nagrody odbędzie się na Publicznym Zebraniu Towarzystwa Naukowego KUL dnia 26 marca 2015 r. o godz. 16.00 w Auli im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Gmachu Głównym Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

 


Powrót
Produkty
Newsletter
Pieczęć TN KUL
Crossref logo
© TN KUL - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij