Societas Scientiarum Catholicae Universitatis Lublinensis Ioannis Pauli II

Panel logowania

TN KUL » Aktualności » FENIKSY 2015

FENIKSY 2015

 Podczas XXI Targów Wydawców Katolickich po raz szesnasty przyznane zostały FENIKSY, nagroda Stowarzyszenia Wydawców Katolickich. Również w tym roku wśród nagrodzonych znalazły się książki wydane przez Towarzystwo Naukowe KUL.

– W kategorii „Seria wydawnicza” nagrodę otrzymały Dzieła wszystkie Cypriana Norwida. „Prawdziwy skarb polskiej kultury i literatury, który ma niepowtarzalną szansę stać się na wiele dekad podstawowym źródłem poznania twórczości Cypriana Norwida dla czytelników, młodzieży szkolnej i akademickiej. a także badaczy i miłośników polskiej literatury. Nagroda jest formą uznania dla wspólnego wysiłku norwidologów z różnych ośrodków akademickich, a ich dzieło nosi znamiona najwyższego merytorycznego wykorzystania aparatu krytycznego”.

– Feniksem specjalnym Kapituła uhonorowała w tym roku Encyklopedię Katolicką, jako „Projekt wydawniczy o fundamentalnym znaczeniu z punktu widzenia poznania Kościołów chrześcijańskich, obok Kościoła katolickiego przede wszystkim kościołów wyznania prawosławnego i protestanckiego, ale również innych licznych wspólnot religijnych, a nawet religii niechrześcijańskich.

– W kategorii „Edytorstwo” jedno z trzech wyróżnień otrzymał Katalog prac plastycznych Norwida. Tom 1. Prace w albumach 1 w opracowaniu p. Edyty Chlebowskiej, będący „pierwszym w dziejach pełnym zbiorem prac plastycznych jednego z najwybitniejszych rodzimych poetów, Cypriana Norwida”.

Od szesnastu lat Nagroda FENIKS przyznawana jest corocznie przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich. Otrzymuje ją wydawnictwo, które opublikowało książkę uznaną za najlepszą w danej kategorii. Celem konkursu jest promowanie i wyróżnienie wartościowych publikacji, które traktują o katolicyzmie lub przez swą wymowę pozytywnie ukazują wartości chrześcijańskie. W tegorocznej edycji konkursu o prestiżowe nagrody ubiegało się 260 publikacji. Wręczenie Nagród odbyło się podczas uroczystej Gali, 18 kwietnia 2015 roku, w Bazylice Serca Jezusowego w Warszawie.


Powrót

 

 

 

 

 
Produkty
Newsletter
Pieczęć TN KUL
Crossref logo
© TN KUL - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij