Societas Scientiarum Catholicae Universitatis Lublinensis Ioannis Pauli II

Panel logowania

TN KUL » Aktualności » Promocja książki o. prof. Andrzeja Derdziuka OFMCap

Promocja książki o. prof. Andrzeja Derdziuka OFMCap

Prezentacja książki Prawda, dobro, sumienie odbyła się 6 listopada 2019 roku w Centrum Medialnym KAI w Warszawie. W spotkaniu udział wzięli: o. prof. Andrzej Derdziuk OFMCap oraz ks. Tomasz Adamczyk z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie. Rozmowę poprowadził redaktor Bogdan Rymanowski.

Andrzej Derdziuk jest profesorem doktorem habilitowanym nauk teologicznych, pracownikiem Katedry Teologii Moralnej Społecznej w Instytucie Teologii Moralnej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie. Jest autorem ponad 20 książek i ponad 300 artykułów naukowych.

Książka Prawda, dobro, sumienie stanowi zbiór artykułów powstałych w różnym czasie i publikowanych w różnych miejscach. Obejmuje trzy części: w pierwszej autor podejmuje kwestię prawdy i podaje podstawowe pojęcia z tego zakresu, a także m.in. odnosi się do moralnego wymiaru prawdomówności. Część druga zawiera refleksje na temat dobra wspólnego, solidarności jako cnoty społecznej oraz kapitału społecznego. W części tej pojawiają się również rozważania dotyczące miejsca wartości w życiu politycznym. Część trzecia została poświęcona formacji sumienia i jego roli w duchowym wzrastaniu osoby ludzkiej. Znalazł się tu m.in. tekst na temat relacji między prawem a sumieniem. Jak zauważył jeden z recenzentów, „przeprowadzona refleksja ma charakter praktyczny i bardzo życiowy, zachowując jednocześnie walor naukowy i w pełni profesjonalny”.


Powrót

 

 

 
Produkty
Newsletter
Pieczęć TN KUL
Crossref logo
© TN KUL - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij